Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Letní škola slovanských studií

 

Letní škola slovanských studií (LŠSS) je souhrnný název pro kursy českého jazyka pro cizince pořádané na vybraných univerzitách v ČR v době letních prázdnin. Všechny kursy jsou členěny podle úrovně znalostí studentů od začátečníků až po pokročilé a probíhají na univerzitách v Praze, Brně, Olomouci, Poděbradech, Plzni a Českých Budějovicích.

Letní škola slovanských studií (LŠSS) je souhrnný název pro každoroční kursy českého jazyka pro cizince pořádané na vybraných univerzitách v ČR v době letních prázdnin.

Všechny kursy jsou členěny podle úrovně znalostí studentů od začátečníků až po pokročilé a probíhají na univerzitách v Praze, Brně, Olomouci, Poděbradech, Plzni a Českých Budějovicích. Na základě mezinárodních smluv poskytuje vláda ČR na tyto kursy každoročně reciproční stipendia přibližně třem stovkám zahraničních studentů z téměř všech evropských zemí a dále např. z Argentiny, Číny, Indie, Izraele, Japonska, Kolumbie, Koreje, Mexika a Mongolska. Koordinaci přihlášek a výběr uchazečů provádí odbor mezinárodních vztahů Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR. Uchazeči o reciproční stipendia podávají přihlášky do kursů prostřednictvím zastupitelských úřadů ČR v zahraničí. Kursů se mohou zúčastnit i samoplátci, kteří si musí veškeré náležitosti k přijetí projednat osobně s příslušnými školami. Podrobné informace lze najít na internetových stránkách jednotlivých vysokých škol.

.