Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Konferenci o islamofobii v Černínském paláci

 

Tuto akci Ministerstvo zahraničních věcí neorganizovalo, pouze poskytlo své prostory k jejímu konání, tak jak je tomu u řady dalších konferencí, seminářů či workshopů.

Domníváme se, že jedním z výdobytků funkční demokracie je možnost svobodně diskutovat o nejrůznějších otázkách v co možná nejširším plénu. Islamofobie, její definice, opodstatněnost či naopak zneužívání či nadužívání tohoto pojmu jsou v posledních letech často zmiňovaným tématem nejen v médiích, nýbrž i v politologických a kulturních kruzích většiny zemí EU. Ministerstvo zahraničních věcí se domnívá, že úkolem diplomacie je otevírat cesty diskuse, sbližovat různá názorová spektra a usnadňovat dialog mezi kulturami a státy. Poskytnutím prostor pro konání této konference Ministerstvo zahraničních věcí vyjadřuje pouze a jedině podporu debatě, která je dle našeho názoru v dnešním mezinárodním kontextu cenná a přínosná.        

Pokud jde o podrobnosti ke zmiňované konferenci, jejím organizátorem byl Ústav mezinárodních vztahů, veřejná výzkumná instituce, webová stránka www.iir.cz. Ten rovněž vybíral hosty konference a zajišťoval její financování. Doporučujeme Vám proto oslovit přímo jeho pracovníky, kteří mají tyto informace k dispozici. Email: iir@iir.cznebo conference@iir.cz.

.