Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Rozkladová komise na MZV

 

členové, činnost zaměstnanců v komisích i jiných rezortů, odměny

  1. Ministerstvo zahraničních věcí s ohledem na svoji působnost, zaměřenou v zásadě do zahraničí, nevykonává standardní státní správu ve vztahu k občanům a jiným právním subjektům na území České republiky. Z tohoto důvodu také Ministerstvo zahraničních věcí v zásadě nevede standardní správní řízení a nevydává tedy správní rozhodnutí jako výsledek správního řízení. Dosud proto nebylo třeba zřizovat na Ministerstvu zahraničních věcí rozkladovou komisi ve smyslu ustanovení § 152 odst. 3 zákona č. 500/2004 Sb., správní řád, ve znění pozdějších předpisů.
  2. V rámci Ministerstva zahraničních věcí není  problematika rozkladových komisí sledována a nevede se tedy ani žádný přehled o tom, zda je nějaký zaměstnanec Ministerstva zahraničních věcí zapojen do činnosti rozkladové komise na jiném správním úřadu. Z dostupných informací vyplývá, že činnosti  rozkladové komise na jiném správním úřadu se žádný zaměstnanec Ministerstva zahraničních věcí neúčastní.
  3. Z výše uvedených důvodů vyplývá, ohledně finančních prostředků vyplacených členům rozkladových komisí  v podmínkách MZV, že nebyly vyplaceny žádné.
.