Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Spolupráce se Saúdskou Arábií

 

Akce, jednání, zápisy, dokumenty, postoj MZV

1. Informace k jednáním mezi ČR a Saúdskou Arábií, která proběhla v letech 2001 – 2009, jsou volně přístupné na stránkách www.mzv.cz (Zahraniční vztahy > Výroční zprávy a dokumenty > Zprávy o zahraniční politice ČR). V letech 2010 a 2011 proběhla tato jednání:

  • březen 2010 - návštěva expertního týmu MF SAK v ČR ve věci Dohody o zabránění dvojímu zdanění
  • květen 2010 - návštěva podnikatelské delegace v SAK vedené náměstkem ministra zahraničních věcí H. Kmoníčkem
  • únor 2011 - návštěva ministra průmyslu a obchodu Martina Kocourka v SAK spolu s  podnikatelskou delegací
  • květen 2011 - návštěva Khalida bin Muhammad Al Anqari, ministra pro vyšší vzdělávání, v ČR
  • květen 2011 - návštěva delegace Výboru saúdsko-českého přátelství Poradního sboru (parlamentu) Saúdskoarabského království v ČR
  • červen 2011 - 1. zasedání Česko-saúdské smíšené komise v Praze

2.V souladu s archivním zákonem jsou k dispozici zápisy z jednání za posledních 5 let. Na MZV však existují pouze zápisy z jednání, kde českou stranu zastupoval představitel MZV.

3. Zápisy z jednání z let 2006 – 2011, které má k dispozici MZV, byly vypracovány pouze pro vnitřní potřebu MZV. Pro získání zápisů z jednání, kde českou stranu nezastupoval představitel MZV, je nutné se obrátit na příslušné úřady.

4. Česko-saúdské projekty, na nichž se MZV za posledních 20 let podílelo, jsou uvedeny ve Zprávách o zahraniční politice ČR, které jsou zveřejněny na stránkách www.mzv.cz.

Za roky 2010 a 2011 se nad rámec akcí uvedených v bodě 1 další společné česko-saúdské projekty za účasti MZV nekonaly.

5. Všechny stěžejní dokumenty ke vztahu ČR/Saúdská Arábie jsou uvedeny ve Zprávách o zahraniční politice ČR, které jsou zveřejněny na stránkách www.mzv.cz.

6. Co se týká setkání z 31.5.2011 – místopředseda Zahraničního výboru PSP ČR pan Hamáček poobědval se zástupci Výboru saúdsko-českého přátelství. - jednalo se o setkání, které bylo zcela v gesci PSP ČR v rámci meziparlamentní spolupráce. MZV k akcím v rámci meziparlamentní spolupráce nevydává svá vlastní stanoviska.

.