Ministerstvo zahraničních věcí ČR

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Spolupráce se Saúdskou Arábií

 

Akce, jednání, zápisy, dokumenty, postoj MZV

1. Informace k jednáním mezi ČR a Saúdskou Arábií, která proběhla v letech 2001 – 2009, jsou volně přístupné na stránkách www.mzv.cz (Zahraniční vztahy > Výroční zprávy a dokumenty > Zprávy o zahraniční politice ČR). V letech 2010 a 2011 proběhla tato jednání:

  • březen 2010 - návštěva expertního týmu MF SAK v ČR ve věci Dohody o zabránění dvojímu zdanění
  • květen 2010 - návštěva podnikatelské delegace v SAK vedené náměstkem ministra zahraničních věcí H. Kmoníčkem
  • únor 2011 - návštěva ministra průmyslu a obchodu Martina Kocourka v SAK spolu s  podnikatelskou delegací
  • květen 2011 - návštěva Khalida bin Muhammad Al Anqari, ministra pro vyšší vzdělávání, v ČR
  • květen 2011 - návštěva delegace Výboru saúdsko-českého přátelství Poradního sboru (parlamentu) Saúdskoarabského království v ČR
  • červen 2011 - 1. zasedání Česko-saúdské smíšené komise v Praze

2.V souladu s archivním zákonem jsou k dispozici zápisy z jednání za posledních 5 let. Na MZV však existují pouze zápisy z jednání, kde českou stranu zastupoval představitel MZV.

3. Zápisy z jednání z let 2006 – 2011, které má k dispozici MZV, byly vypracovány pouze pro vnitřní potřebu MZV. Pro získání zápisů z jednání, kde českou stranu nezastupoval představitel MZV, je nutné se obrátit na příslušné úřady.

4. Česko-saúdské projekty, na nichž se MZV za posledních 20 let podílelo, jsou uvedeny ve Zprávách o zahraniční politice ČR, které jsou zveřejněny na stránkách www.mzv.cz.

Za roky 2010 a 2011 se nad rámec akcí uvedených v bodě 1 další společné česko-saúdské projekty za účasti MZV nekonaly.

5. Všechny stěžejní dokumenty ke vztahu ČR/Saúdská Arábie jsou uvedeny ve Zprávách o zahraniční politice ČR, které jsou zveřejněny na stránkách www.mzv.cz.

6. Co se týká setkání z 31.5.2011 – místopředseda Zahraničního výboru PSP ČR pan Hamáček poobědval se zástupci Výboru saúdsko-českého přátelství. - jednalo se o setkání, které bylo zcela v gesci PSP ČR v rámci meziparlamentní spolupráce. MZV k akcím v rámci meziparlamentní spolupráce nevydává svá vlastní stanoviska.

.