Ministry of Foreign Affairs of the Czech Republic

česky   english  

Advanced search

Skip to menu

Article notification Print Decrease font size Increase font size Twitter

Deputy Minister Schneider attends Czech-Slovakian forum

Date: 16.11.2012 , Venue: Brno, MU FSS

First Deputy Minister of Foreign Affairs of the Czech Republic and State Secretary for EU Affairs Jiří Schneider attends Czech-Slovakian Forum held in Brno on November 16, 2012.

Představitelé Ministerstva zahraničních věcí ČR a Ministerstva zahraničních věcí a evropských záležitostí SR se již potřetí sejdou se zástupci akademické obce i nevládních institucí obou zemí. Slovenskou delegaci povede státní tajemník Peter Javorčík. Setkání se uskuteční na půdě Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně. Letošní diskuse se zaměří na uplynulých dvacet let existence samostatných zahraničních politik České republiky a Slovenské republiky a na budování diplomatické služby 21. století v evropském kontextu, s důrazem na prioritní oblasti zájmů obou zemí.

Účastníci budou hovořit také o dalším vývoji Evropské unie a možných důsledcích pro česko-slovenské vztahy. Výsledky debaty budou předány oběma ministrům zahraničí a poslouží pro možnou koordinaci některých kroků české a slovenské diplomacie.

.