Velvyslanectví České republiky v Kuvajtu

česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Dobrovolná registrace občanů ČR v zahraničí

MZV ČR nabízí možnost dobrovolné registrace občanů ČR na českých zastupitelských úřadech v zahraničí. Systém "DROZD" je vhodný pro registraci krátkodobých i dlouhodobých pobytů.

Poskytnuté informace budou české konzulární službě sloužit k poskytování operativní pomoci českým občanům v nejrůznějších situacích včetně přírodních katastrof, sociálních nepokojů a ozbrojených konfliktů. Systém umožní především rychlé kontaktování cestovatele nebo jeho příbuzných v ČR v případě potřeby. Umožňuje i rozesílání hromadných e-mailů a SMS všem zaregistrovaným osobám, které se v daném cizím státě nacházejí. Systém je tedy schopen během relativně krátké doby například předat informaci o plánované evakuaci i vytvořit seznam evakuovaných osob.

Systém je vhodný pro registraci krátkodobých i dlouhodobých pobytů v zahraničí. Umožňuje následnou editaci vložených údajů například při změně trasy, délky pobytu a podobně, a to na základě přihlašovacího jména a hesla, které si cestovatel sám určí. Osobní data budou v systému uchovávána jen po dobu předpokládaného pobytu v zahraničí. Po jeho ukončení obdrží cestovatel automaticky e-mailovou zprávu, která mu interaktivně umožní příslušný záznam z databáze ihned odstranit. Pokud na e-mail nebude reagovat, bude záznam automaticky vymazán po uplynutí 4 týdnů od zadaného termínu ukončení cesty.

Pro pojmenování aplikace byla zavedena pracovní zkratka DROZD - tj. dobrovolná registrace občanů při cestách do zahraničí.

Čeští občané, kteří mají o tuto službu zájem, se mohou zaregistrovat na adrese http://drozd.mzv.cz