Velvyslanectví České republiky v Lisabonu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Státní návštěva prezidenta Portugalské republiky v ČR

(Archivní článek, platnost skončena 15.04.2013.)

Na pozvání prezidenta republiky Václava Klause vykonal prezident Portugalské republiky Aníbal Cavaco Silva s chotí Marií Cavaco Silva ve dnech 14. až 16. dubna 2010 státní návštěvu České republiky.

Ve dnech 14.-16. dubna 2010 přijel prezident Portugalské republiky pan Aníbal Cavaco Silva a paní Marií Alves Cavaco Silva na státní návštěvu České republiky.

Prezident Portugalské republiky s chotí se dne 15. dubna 2010 po slavnostním uvítání s vojenskými poctami na Pražském hradě, setkal s prezidentem Václavem Klausem a paní Livií Klausovou.

Na programu státní návštěvy portugalského prezidenta byla dále setkání s předsedou Senátu Parlamentu ČR Přemyslem Sobotkou, předsedou vlády ČR Janem Fischerem, předsedou Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Miloslavem Vlčkem a s primátorem hl. města Prahy Pavlem Bémem.

Cavaco Silva navštívil také Karlovu univerzitu, kde se setkal s rektorem Václavem Hamplem, se studenty portugalštiny, a v Karolinu zahájil výstavu věnovanou Fernandu Pessoovi. Prezidentský pár se setkal také s portugalskou komunitou v ČR.

Delegaci prezidenta doprovázela skupina portugalských podnikatelů. Dne 16. dubna prezidenti obou zemí zahájili česko-portugalský podnikatelský seminář.

šStátní návštěva