Velvyslanectví České republiky v Lublani

english  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Monografie o českých hudebnicích ve Slovinsku

V pátek 17. května v 19.00 byla představena monografie »Češki glazbeniki v 19. in na začetku 20. stoletja na Slovenskem« (Čeští hudebníci v 19. a na začátku 20. století), kterou napsal prof. dr. Jernej Weiss z Hudební akademi v Lublani.

V pátek 17. května v 19.00 byla představena monografie »Češki glazbeniki v 19. in na začetku 20. stoletja na Slovenskem« (Čeští hudebníci v 19. a na začátku 20. století, viz. příloha), kterou napsal prof. dr. Jernej Weiss z Hudební akademi v Lublani. Jedná se o první monografii toho druhu ve Slovinsku. Problematika česko-slovinských vztahů v hudební oblasti doposud nebyla systematicky sesbírána a utříděna, proto je tato kniha pro obě kultury velkým přínosem. Kniha představuje vzájemnou drahocennou studii proudu českých a slovinských hudebníků dlouhé, nepřerušené kontinuity vzájemných vztahů. Autor knihy zvažuje překlad do němčiny, angličtiny a češtiny.

Představení knihy se kromě autora Jerneje Weisse zúčastili také doc.dr. Jonatan Vinkler a zasl. prof. dr. Primož Kuret. Z našeho zastupitelského úřadu se akce zúčastnila zástupkyně velvyslance paní Mgr. Světlana Doboszová a referentka ekonomického úseku Mgr. Zdeňka Kohoutková.

 

přílohy

Jernej Weiss 863 KB PDF (Acrobat dokument) 24.5.2013