Velvyslanectví České republiky v Lublani

english  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Prezentace ČR na studentské akci "Global Village!“

V sobotu 16. 3. 2013 se od 9.00 do 17.00 konala v prostorách obchodního centra BTC -  CITY PARK pod záštitou studentské organizace AIESEC akce „Global Village“. Akce se zúčastnilo mnoho států z celého světa, které představily návštěvníkům výjimečnost své země, kulturu a obyčeje. Mezi zeměmi byli zástupci Latinské Ameriky, Blízkého východu, Asie, Evropy, nechyběla Česká republika.

      Českou republiku zastupovali studenti programu Erasmus a Ceepus. Ve stánku s českou vlajkou se objevily propagační materiály, které poskytlo Velvyslanectví České republiky ve Slovinsku, na počítači promítali studenti několik prezentací o České republice, např. přehled významných osobností, kulturní památky, ukázky z filmů, finále hokeje v Naganu 1998. Studenti nabízeli i ochutnávku tradičních pokrmů a nápojů z České republiky; nechyběly lázeňské oplatky Kolonáda, sušenky Miňonky, Lentilky, Kofila, čokoláda Studentská pečeť, nealko Kofola, z alkoholických nápojů pak Becherovka, Plzeňské pivo a Staropramen. Chutnaly i Olomoucké tvarůžky.

      O český stánek byl během dne velký zájem. Mnoho návštěvníků diskutovalo se studenty o situaci v České republice, o vztazích se Slovinskem, o jazykové blízkosti obou jazyků a se zájmem si při tom prohlíželi „mapu piva“  České republiky.

 

BTC BTC2