Velvyslanectví České republiky v Lublani

česky  english 

rozšířené vyhledávání

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Projekt "Evropska vas" v Lublani

(Archivní článek, platnost skončena 31.12.2013.)

Již tradičně se konala dne 8. 5. Na Hribarjevě nábřeží v Lublani akce „Evropska vas“ (Evropská ves). Jako každý rok, i letos se slavil den Evropy v osmi městech ve Slovinsku už o den dříve. Základní myšlenkou projektu je poznávání a porozumění evropského společenského, sociálního a kulturně-historického prostředí a také podpora mezinárodní spolupráce, tolerance a solidarity.

Již tradičně se konala dne 8. 5. Na Hribarjevě nábřeží v Lublani akce „Evropska vas“ (Evropská ves). Jako každý rok, i letos se slavil den Evropy v osmi městech ve Slovinsku už
o den dříve. Základní myšlenkou projektu je poznávání a porozumění evropského společenského, sociálního a kulturně-historického prostředí a také podpora mezinárodní spolupráce, tolerance a solidarity.

Projekt „Evropska vas“ je organizován tak, aby žáci z různých tříd základních škol splnili úkol a představili určitý evropský stát. Českou republiku představila základní škola Alojzija Šuštarja z Lublaně. Velvyslanectví ČR ve Slovinsku poskytlo propagační materiály (trička, vlajky, knihy, CD, brožurky, …), které pak žáci školy vystavili ve svém stánku. Vyrobili také plakáty, na kterých jsou vyobrazeny památky, významné české osobnosti či rysy státu. Ve výtvarné výchově vyrobili vlajky, loutky Krtečka, připravili také kviz o znalostech České republiky či skládačku českých národních pohádek. Pro ochutnávku české kuchyně upekly žákyně školy velikonočního beránka. Školní pěvecký sbor si připravil krátké vystoupení, kterému předcházela česká hymna. Program základní školy Alojzija Šuštarja doprovázely žačky 5. třídy, které vtipně představily Českou republiku návštěvníkům.

Celou akci slavnostně zahájili starosta města Lublaň pan Zoran Janković, velvyslanec České republiky pan Petr Voznica a zástupkyně polského velvyslance paní Marzena Krajewska.

Evropska vas