Velvyslanectví České republiky v Lublani

česky  english 

rozšířené vyhledávání

Informace pro turisty

Celková bezpečnostní situace ve Slovinsku (RS) je obdobná jako v ČR či sousedních státech, přesto je samozřejmě nutné věnovat zvýšenou pozornost svým osobním cennějším věcem a zvláště cestovním dokladům, penězům, platebním kartám apod.

Podrobnější informace o Slovinsku naleznete na stránkách www.slovenia.info nebo www.slovenia.si

PŘI VYSOKOHORSKÉ TURISTICE je třeba dávat pozor na rychlé změny počasí a drolivý podklad, který je v RS převážně vápencový. Při výstupech lze doporučit doprovod zkušeného horského vůdce.

V národních parcích se lze pohybovat pouze po vyznačených cestách a tábořit pouze
na povolených místech. Volné táboření je zakázáno a postihováno vysokými pokutami (až do výše 1500,-€). Přenocovat lze i v horských chatách, jejichž síť je v RS poměrně hustá a ceny za nocleh dostupné.

Informace o horách a horských chatách

PŘI VODNÍCH SPORTECH obecně doporučujeme využít služeb agentur či zkušených průvodců nabízejících různé druhy vodního sportovního vyžití. Při vodních sportech musí být dodržovány Vyhlášky RS, které přesně stanovují pravidla a podmínky jak pro splavování řek tak pro potápění či plavbu. Za nedodržování vyhlášky může být jednotlivci udělena pokuta ve výší 50 – 150 €, organizaci pak 500 – 1500 €.

Další užitečné weby:

Informace o počasí 

Sportovní vyžití 

Zimní sporty , lyžování

Horolezectví 

Lázně

 

        

 

 

          

                    

Dobrovolná registrace občanů při cestách do zahraničí „DROZD“