Velvyslanectví České republiky v Lublani

česky  english 

rozšířené vyhledávání

Životopis

Životopis velvyslance

Doc. ing. Petr VOZNICA, CSc., velvyslanec ČR v Republice Slovinsko.

Doc. ing. Petr VOZNICA, CSc.
(generálmajor v záloze)

Velvyslanec ČR v Republice Slovinsko.

Datum a místo narození: 7. listopad 1954, Karviná

Vzdělání:

1969-1973 Střední průmyslová škola chemická, Ostrava

1973-1977 Vysoká vojenská škola pozemního vojska; vojenská chemie (ing.), Vyškov na Moravě

1985-1987 Vojenská akademie, postgraduální studium; vojenská chemie, Brno

1982-1987 Vojenská akademie, externí vědecká příprava; operační umění a taktika (CSc.), Brno

1994 Vojenská akademie, kurz důstojníků Generálního štábu; strategie a operační umění, Brno

1996 Royal College of Defence Studies; strategie, mezinárodní vztahy a politika, Londýn, Velká Británie

1998 Naval Postgraduate School, Defense Resource Management Institute; plánování zdrojů státu pro oblast obrany a bezpečnosti, Monterey, USA

1999 Marshall Centre; kurz pro vysoké představitele státní správy, Garmisch-Partenkirchen, SRN

2001 Vysoká vojenská škola pozemního vojska; krizový management, habilitační řízení (Doc.), Vyškov na Moravě

1998 jmenován Čestným profesorem, FEMI (Federal Emergency Management Institute), Washington, USA

2003 jmenován Čestným členem, Ústav strategických studií, Vojenská akademie, Brno

Průběh kariéry:

1977-1994 velitelské, štábní a pedagogické funkce v Armádě České (Československé) republiky

1994-1996 zástupce velitele 2. armádního sboru, Olomouc

leden-září 1997 velitel 2. armádního sboru, Olomouc

říjen 1997-1999 velitel Sil územní obrany AČR, Tábor

2000-červen 2001 vrchní ředitel Sekce obranného plánování, Ministerstvo obrany ČR, Praha
představitel ČR v Senior Resource Board, NATO, Brusel

30.6.2001 ukončil služební poměr v AČR

1.7.2001 vstoupil do diplomatických služeb, MZV ČR, Praha

27.9.2001-18.8.2005 mimořádný a zplnomocněný velvyslanec ČR, Litevská republika

27.9.2001- 9.9.2002 vedoucí Kontaktního velvyslanectví NATO pro Litevskou republiku

19.8.2005- 20.9.2009 mimořádný a zplnomocněný velvyslanec ČR, Irácká republika

21.9. 2009 - mimořádný a zplnomocněný velvyslanec ČR, Republika Slovinsko



Znalost jazyků:

anglický, ruský, polský, slovenský, částečně slovinsky, litevský, německý

Rodinný stav:

ženatý, manželka Mgr. Milada (1953), dcera RNDr. Radka, Ph.D (1977)

Vyznamenání:

1997 Za zásluhy I. stupně
1998 Záslužný kříž MO ČR I. stupně
2005 Za zásluhy (Litevská republika)

a dalších 20 státních a rezortních medailí a vyznamenání