Velvyslanectví České republiky v Londýně

česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Benefiční koncert k 80. výročí úmrtí Emmy Destinnové

(Archivní článek, platnost skončena 17.12.2014.)

Velvyslanectví uspořádalo společně s Emmy Destinn Foundation benefiční koncert v St John's, Smith Square.

Velvyslanectví v Londýně uspořádalo spolu s Emmy Destinn Foundation benefiční koncert nazvaný The Divine Emmy Destinn u příležitosti letošního 80. výročí úmrtí nejslavnější české pěvkyně.

Koncert, který se uskutečnil 9. prosince v  St John’s, Smith Square byl věnován nedávno zesnulému dirigentovi australského původu Siru Charlesi Mackerrasovi, jemuž ministr kultury České republiky letos v dubnu udělil cenu Artis Bohemiae Amicis za šíření dobrého jména České republiky.

Nadace Emmy Destinnové vznikla v roce 1997 za patronace vynikajících osobností operního světa, např. Dame Joan Sutherland/ové, Sira Charlese Mackerrase či Libora Peška. Jejím cílem je naplňovat odkaz Destinnové systematickou podporou mladých pěvců v počátcích jejich kariéry. Od roku 2000 uděluje každý druhý rok Cenu Emmy Destinnové pro mladé pěvce (Emmy Destinn Award for Young Singers).

Na koncertě zazněly jak slavné árie z Dvořákovy Rusalky a Jakobína, Smetanovy Libuše a  Hubičky, Janáčkovy Malé čarodějnice a Jenůfy, tak i z Bizetovy Carmen, Straussova Netopýra, Pucciniho Madame Butterfly či Toscy. Na koncertě vystoupili Giselle Allen, Paul Charles Clark, Natasha Day, Lucie Špičková a Martin Vodrážka.

Velvyslanec Žantovský poté předal Lady Mackerras Platinovou a Zlatou desku, udělenou Siru Charlesovi vydavatelstvím Supraphon.

Ředitelka EDF Jarmila Karasová je nositelkou ceny MK ČR Artis Bohemiae Amicis a mj. je členkou Parliament Choir. Je také organizátorkou letošního společného vystoupení britského The Parliament Choir a sboru českého Parlamentu  v chrámu sv. Víta v sobotu 18. 12. 2010, na jehož programu je Česká mše vánoční J. J. Ryby.  Dva z pěvců z londýnského koncertu Velvyslanectví a EDF - Lucie Špičková a Martin Vodrážka – se představí jako sólisté i na tomto koncertu na Pražském Hradě.

Giselle Allen, Lucie Spickova,Natasha Day

Giselle Allen, Lucie Špičková, Natasha Day

Zaverecna koleda, koncert EDF

Závěrečná koleda

Lady Mackerras prebira od vv. Zantovskeho cenu Supraphonu

Lady Mackerras a velvyslanec Michael Žantovský

Rodina Mackerrasova,vv.Zantovsky a J.Karas

Lady Mackerras s dcerou Catherine zetěm Peterem Templetonem, velvyslanec Žantovský a Jarmila Karas