Velvyslanectví České republiky v Londýně

česky  english 

rozšířené vyhledávání

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Česká senátní delegace v Londýně

(Archivní článek, platnost skončena 07.04.2014.)

Ve dnech 28.-30. března 2011 navštívila Velkou Británii delegace Výboru pro Evropské záležitosti Senátu Parlamentu ČR.

Senátní delegace ve složení Luděk Sefzig (předseda), Miroslav Krejča (místopředseda), Jana Juřenčáková a Miroslav Škaloud se nejprve setkala s Andrew Dalgleishem, ředitelem pro evropské záležitosti na Ministerstvu zahraničních věcí (FCO). Poté navštívili Chatham House, kde hovořili s výkonným ředitelem Robinem Niblettem.

Další den byl věnován rozhovorům na parlamentní půdě ve Westminsteru. Ve Sněmovně lordů se senátoři setkali s předsedou Zvláštního výboru pro EU lordem Roperem a s vybranými členy jeho výboru lordem Hannayem, lordem Bownessem, lordem Harrisonem a baronkou O´Cathainovou. Po pracovním obědě následovalo setkání s Gregem Handsem, předsedou „All-Party Group“ pro Českou republiku a Slovensko a poté s předsedou Výboru pro EU Dolní sněmovny Billem Cashem a Kelvinem Hopkinsem.

Delegaci senátorů na závěr přijal David Lidington, ministr pro evropské záležitosti a poslanec za Konzervativní stranu. Velvyslanec Michael Žantovský uspořádal u příležitosti návštěvy senátní delegace společenský podnik.