Velvyslanectví České republiky v Londýně

česky  english 

rozšířené vyhledávání

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Český velvyslanec navštívil Wales.

Na pozvání velšské regionální vlády navštívil velvyslanec Žantovský dne 19. října Wales. Během své návštěvy se setkal s Prvním ministrem regionální vlády, jednal s místopředsedou velšského Národního shromáždění, se starostkou Caerfilly a místostarostkou Cardiffu. Na právnické fakultě Cardiffské univerzity se setkal s českými studenty.

Při jednání s Carwynem Jonesem, Prvním ministrem velšské regionální vlády v Cardiffu, probral velvyslanec Žantovský možnosti spolupráce mezi českými a velšskými podnikateli a investory. Velšská regionální vláda má podle svého Prvního ministra zájem o spolupráci se zahraničím, zejména s evropskými zeměmi.

S Davidem Meldingem, místopředsedou velšského Národního shromáždění, probíral český velvyslanec možnosti spolupráce mezi českým a velšským regionálním parlamentem.

Vera Jenkins, starostka města a okresu Caerfilly v jižním Walesu, si při setkání s velvyslancem Žantovským pochvalovala již sedmnáct let trvající partnerství měst Caerfilly a Písku. Podle Jankins se partnerství s Pískem za dobu své existence vyvinulo ve velmi bohatý vztah se vzájemnými návštěvami, kulturními výměnami a osobními mezilidskými kontakty.

Na právnické fakultě Cardiffské univerzity se velvyslanec Žantovský setkal se studenty pražských práv, kteří zde studují v rámci ročního výměnného pobytu.