Velvyslanectví České republiky v Londýně

česky  english 

rozšířené vyhledávání

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Jazzové trio Kratochvíl, Ackermann & Zangi v Londýně

(Archivní článek, platnost skončena 03.03.2014.)

Známé pražské jazzové trio vystoupilo v Londýně

Trio ve složení Martin Kratochvíl (klavír), Tony Ackermann (7strunná kytara) a Imram Musa Zangi (perkuse) je stálicí pražské jazzové scény už více než 25 let. Jejich jedinečný zvuk je spojuje hudební prvky jejich rodných zemí, tj. české, americké a íránské se syrovou energií jazzových improvizací a lehkou důvěrností společného pětadvacetiletého vystupování.

Český velvyslanec uspořádal komorní jazzový večer, na němž představil Trio kulturní a diplomatické komunitě. Jazzmani pak dále vystoupili na slavnostním otevření výstavy Adolfa Loose v RIBA a v Secondo Bar v Claphamu.

Martin Kratochvíl, doktor filozofie, byl vůbec prvním, kdo na počátku 70. let přinesl za Železnou oponu jazzrock. Jeho jazzrockové uskupení Jazz Q dodnes vystupuje před plnými sály. Byl také prvním Čechem, který studoval na prestižní Berklee College of Music v americkém Bostonu. V současné době dělí svůj volný čas mezi jazz, cesty po Himálaji a natáčením filmů o svých dobrodružných cestách.

Tony Ackermann, hudební vědec, učitel a umělec, se naučil všechny současné folkové a bluesové styly už během puberty v Bostonu a svoji hru na kytaru zdokonalil několika lety klasického studia. Zvuk jeho na míru vyrobené sedmistrunné kytary je plný a přirozeně doplňuje koncertní křídlo a etnické perkuse.

Imram Musa Zangi je uznávaným očním lékařem a hraje na velmi osobitou sadu kong, bong a malých perkusí, které zvuku tria dodávají nejen rytmickou osobitost, ale i celou škálu etnické rozmanitosti.

Trio dosud vydalo 8 alb a hrálo ve Village Gate v New Yorku a na nejrůznějších festivalech a koncertech v Německu, Rakousku, Finsku, Izraeli apod.

M.Kratochvil Trio

Kratochvil, Ackermann, Zangi

Zleva: Tony Ackermann, Imram Musa Zangi, Martin Kratochvíl