Velvyslanectví České republiky v Londýně

česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Koncert kvarteta i Flautisti

Na velvyslanectví vystoupily čtyři mladé flétnistky se skladbami českých skladatelů od baroka po současnost. Koncert se uskutečnil ve spolupráci s londýnskou Dvořákovou společností pro českou a slovenskou hudbu.

Londýnské flétnové kvarteto i Flautisti ve složení Danielle Jalowiecka, Kerstin Kubitschek, Jitka Smutná a Ilona Veselovská vzniklo počátkem roku 2008, kdy se jeho současné členky potkaly v rámci studia na londýnské Royal College of Music. Již během studia spolupracovaly na několika velmi úspěšných projektech a v současnosti prezentují mladou generaci interpretů, kteří se snaží o nový přístup v oblasti historicky poučené interpretace staré hudby.

Své programy a náplně koncertů koncipují vždy originálním způsobem a představují dynamický ansámbl, přinášející publiku nový pohled v oblasti tradiční zobcové flétny.

Kromě staré hudby se věnují i soudobému repertoáru. Spolupracují se současnými zahraničními i českými hudebními skladateli jako např. Chielem Meijeringem, Tomim Räisänenem, či Janem Rokytou jr., jehož skladby zazněly v podání iFlautisti v přímém přenosu na BBC Radio 3.

Na českém velvyslanectví zazněly skladby J. Rokyty, A. Vivaldiho, A. Dvořáka, B. Martinů a dalších. Exkluzívně ve světové premiéře představilo těleso i Flautisti také skladbu Karla Janovického Quartet for Recorders (2011), kterou skladatel zkomponoval přímo pro tento soubor.

iFlautisti oficialni foto

Kvartet iFlautisti 2011

iFlautisti s K.Janovickym