Velvyslanectví České republiky v Londýně

česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Na tradičním charitativním veletrhu nechyběla ČR

Ve dnech 10.- 11. května 2011 se v prostorách radnice Kensington a Chelsea uskutečnil již 52. ročník mezinárodního dobročinného veletrhu. Ani letos mezi celkově sedmdesáti dvěma participujícími ambasádami nechyběl stánek připravený českým velvyslanectvím pod záštitou manželky velvyslance paní Jany Žantovské.

Jedná se o tradiční charitativní událost, přičemž veškerý výtěžek z veletrhu je určen na podporu organizace CFAB (Protecting Children And Uniting Families Across Borders), která pomáhá dětem a rodinám v nouzi na mnoha místech světa. Prodejní stánky připravují vždy velvyslanectví akreditovaná ve Spojeném království a nabízejí tradiční výrobky z jednotlivých zemí. Patronkou veletrhu byla i v letošním roce princezna Alexandra.

Mayor J.Husband and Ambassador ZantovskyVeletrh slavnostně zahájil starosta RBKC James Husband, který poté v doprovodu velvyslance Michaela Žantovského navštívil i český stánek. Obrovský zájem o tuto událost dokumentovala dlouhá fronta návštěvníků u vchodu do radnice, jichž za oba dny přišlo více než 6 tisíc.

Český stánek nabízel výrobky šesti českých společností. Široký sortiment klasických dřevěných hraček představily firmy Archa Program, Ceeda Cavity a Kouzelné hračky. Naši tradiční bižuterii k prodeji zaslaly společnosti AG Plus a Czech Bijoux. Své produkty na stánek věnovala i firma Epiag Lofida, tradiční výrobce porcelánu. K občerstvení bylo návštěvníkům naší expozice nabízeno čajové pečivo, minerální voda Mattoni a Plzeňský Prazdroj.

Stánek ČR se každoročně těší pozornosti návštěvníků, zejména, je-li v nabídce bižuterie nebo porcelán. Letos se české výrobky podařilo vyprodat téměř beze zbytku. CFAB 2011 J.Zantovska and Princess AlexandraStánek navštívila se svým doprovodem i patronka veletrhu princezna Alexandra, které naši nabídku představila paní Žantovská. Princeznu zaujaly zejména ekologické kvalitní hračky a tradiční růžový porcelán .

Rychlost prodeje českých produktů na našem stánku potvrdila trvalý zájem o českou bižuterii a kvalitní porcelán, zájem trvá i o kvalitně vyrobené a nápadité dřevěné hračky, kde dobře působila informace o užití přírodního vosku pro povrchovou úpravu namísto laku.

Unikátní atmosféra i rozsah tohoto dobročinného veletrhu udělaly během více než padesátileté historie z původně lokální akce významnou charitativní společenskou událost. Dokládá to i neustále se zvyšující počet návštěvníků a rozšiřující se sortiment nabídky na stáncích. Pro společnosti, které své výrobky k prodeji věnují, je participace na veletrhu příležitostí nejen podílet se na dobrém obrazu České republiky v zahraničí, ale i možností představit se širokému spektru náročných zákazníků ze Spojeného království i z celého světa. Každý z nakupujících samozřejmě spolu se zbožím obdržel i informační materiály a přímé kontakty na české výrobce s tím, že komerční vztah v návaznosti na mecenášský čin našich firem by byl ideálním vyústěním této akce.

CFAB 2011 Czech stall

CFAB 2011 Czech stall visitors

CFAB 2011 Princess Alexandra