Velvyslanectví České republiky v Londýně

česky  english 

rozšířené vyhledávání

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Návštěva delegace Volebního výboru PS PČR

Ve dnech 16.-17. května 2011 vykonala pracovní návštěvu Londýna delegace Volebního výboru Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR.

Tento výbor převzal po loňských volbách kompetence Stálé komise pro sdělovací prostředky, která v novém volebním období nebyla zřízena. Výbor se zabývá zejména problematikou mediální legislativy. Mediální problematiky se týkaly i rozhovory delegace v Londýně. Delegaci vedl předseda Václav Mencl, účastníky bylimístopředsedkyně Ivana Levá a členové výboru Alena Hanákovaá a Ladislav Skopal.

Poslanci se setkali nejprve s Johnem Whittingdalem, předsedou Výboru pro kulturu, média a sport Dolní sněmovny a Damianem Collinsem, členem výboru. Hlavním tématem rozhovoru byl právní rámec zajišťování veřejné služby televize a rozhlasu.

Další setkání proběhlo na Ministerstvu pro média, kulturu a sport. S ředitelem pro digitální média Christopherem Dawesem řešili poslanci zejména problematiku mediální legislativy, kterou v Británii čeká novelizace. Základním legislativním dokumentem pro fungování médií je zde Zákon o komunikaci z roku 2003, první návrh novely (tzv. Green Paper), má být předložen koncem tohoto roku.