Velvyslanectví České republiky v Londýně

česky  english 

rozšířené vyhledávání

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Královský pár navštívil Českou republiku

Ve dnech 20.-23. března 2010 navštívili Českou republiku Princ Charles a Vévodkyně z Cornwallu. Návštěva byla součástí jejich cesty po Střední Evropě, kdy kromě ČR navštívili také Polsko a Maďarsko.

Princ z Walesu a Vévodkyně z Cornwallu navštívili Českou republiku. Hlavními tématy této cesty byly ochrana společného kulturního dědictví, životní prostředí a trvale udržitelný rozvoj, což jsou oblasti zájmu, v nichž dlouhodobě působí nesčetné charitativní organizace, které Princ Charles založil.

Návštěva ČR završila osmidenní cestu královského páru po Střední Evropě. Setkali se s prezidentem republiky Václavem Klausem a prohlédli si historické prostory Pražského hradu i zahrady, na jejichž rekonstrukci přispěl princ Charles cca 20 miliony Kč. Prohlédli si též repliky českých korunovačních klenotů. Navštívili kostel sv. Cyrila a Metoděje, kde si připomněli památku aktérů atentátu na říšského protektora Heydricha, pohovořili s veterány, kteří za 2. světové války sloužili v Británii a navštívili operní představení Dona Giovanniho ve Stavovském divadle, kde se v roce 1878 konala premiéra tohoto Mozartova díla. Princ Charles se dále dále setkal s premiérem Janem Fischerem a bez své manželky se vydal na Moravu. Prohlédl si ekologickou vesnici Hostětín a posléže promluvil na Masarykově univerzitě se studenty.

Vévodkyně Camilla ve stejné době navštívila středisko pro výcvik slepeckých psů v Jinonicích a baletní přípravku Národního divadla v Praze.

V poslední den návštěvy zamířil královský pár do English College of Prague, jíž

Princ Charles již Českou republiku (resp. Československo) navštívil popáté, vévodkyně Camilla oficiálně poprvé.

Více informací o Princi z Walesu.

Více informací o Vévodkyni z Cornwallu.

Vv. Zantovsky s choti, Camilla a Charles

Jana Žantovská, velvyslanec Michael Žantovský, vévodkyně Camilla a princ Charles.