Velvyslanectví České republiky v Londýně

česky  english 

rozšířené vyhledávání

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Náměstek ministra zahraničních věcí navštívil Londýn

První náměstek ministra zahraničních věcí a státní tajemník pro evropské záležitosti navštívil dne 14. prosince Londýn. Setkal se zde se svým britským protějškem Davidem Lidingtonem, se kterým probral zejména situaci v eurozóně a další aktuální témata. O krizi eura a jejím vnímání ve střední Evropě hovořil na půdě Centra pro evropskou reformu. Debaty s Jiřím Schneiderem se zúčastnili představitelé britských think-tanků, akademici a novináři.

Během pracovní snídaně v prestižním londýnském Centru pro evropskou reformu (CER) hovořil Jiří Schneider o tom, jak je krize eura vnímána ve střední Evropě. Diskuzi u kulatého stolu moderovati ředitel CER Charles Grant, hlavní ekonom Simon Tilford a ředitel pro zahraniční politku a obranu Tomáš Valášek.

S britským ministrem pro evropské záležitosti Davidem Lidingtonem hovořil Jiří Schneider o situaci v eurozóně a perspektivách jejího vývoje a o budoucnosti evropské integrace. Probrali také Evropskou politiku sousedství, zejména Východní partnerství.

Jiří Schneider poskytl v rámci své návštěvy interview televizní stanici CNN International. Rozhovor byl vysílán v pořadu Richarda Questa Quest Means Business a jeho znění naleznete zde.