Velvyslanectví České republiky v Londýně

česky  english 

rozšířené vyhledávání

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Spojené království zpoplatňuje silnice a dálnice pro kamiony

Spojené království Velké Británie a Severního Irska částečně zpoplatňuje silniční a dálniční síť pro kamiony. Daň se dotkne jízdních souprav s celkovou hmotností nad 12 tun. Sazby daně platné od 1. dubna 2014 jsou odstupňovány podle celkové hmotnosti soupravy a doby pobytu dané soupravy v UK (tj. platba za každý započatý den jízdy nebo platba týdenní, příp. měsíční či roční).

Sazby začínají na částce 1,7 liber/den resp. 85 liber ročně za 12 tunovou soupravu. Nejvyšší sazba pro soupravy s hmotností převyšující 44 tun dosahuje výše 10 liber/den resp. 1000 liber za rok. Podrobné informace k sazbám naleznete na stránkách britského ministerstva dopravy.

Daň je možné platit platební kartou, tankovací kartou, bankovním převodem, pomocí služby PayPal nebo předplatit prostřednictvím (nepovinné) registrace viz link https://www.gov.uk/hgv-levy.  Pokud přepravní společnosti kamiony prostřednictvím výše uvedeného linku zaregistrují, budou moci získat přístup k evidenci plateb, platit najednou za více vozidel apod.