Velvyslanectví České republiky v Londýně

česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Dohoda mezi vládou ČR a vládou ostrova Guernsey

(Archivní článek, platnost skončena 05.09.2014.)

Dne 15. září podepsali velvyslanec Michael Žantovský a předseda vlády Guernsey Lyndon Trott dohodu o výměně inforací v daňových záležitostech. Uzavření dohody navazuje na pozitivní zkušenosti s mezinárodní výměnou informací o daňových záležitostech.

Dne 15. září 2011 byla v prostorech českého zastupitelského úřadu v Londýně podepsána Dohoda mezi vládou České republiky a vládou Guernsey o výměně informací v daňových záležitostech. Dohodu za českou stranu podepsal velvyslanec Michael Žantovský, kterého k podpisu jmenoval a zmocnil prezident republiky Václav Klaus. Za Gurnsey Dohodu podepsal předseda vlády Lyndon Trott.

 

Lydon Trott při slavnostním podpisu uvedl, že Guernsey má již sjednáno 26 obdobných dohod. Pro jeho vládu je finanční sektor klíčovým segmentem hospodářství, který se přímo podílí na 40 % HDP a 70 % exportu služeb. Daňové záležitosti úzce souvisejí se silným finančním sektorem Guernsey, místní vláda dbá na transparentnost veškerých transakcí a jejich soulad s mezinárodním právem.

 

Česká republika uzavřením této smlouvy navazuje na předchozí pozitivní zkušenosti s mezinárodní výměnou informací. Dohoda umožní českých správcům daň získávat informace významné pro účely správy daní a vyšetřování daňové trestné činnosti.