Velvyslanectví České republiky v Londýně

česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Dohoda mezi vládou ČR a vládou ostrova Jersey

12. července 2011 byla v prostorách Velvyslanectví v Londýně podepsána dohoda o výměně informací v daňových záležitostech mezi vládou ČR a vládou Jersey.

Dohodu podepsal za českou stranu velvyslanec Michael Žantovský, kterého k podpisu jmenoval a zmocnil prezident Václav Klaus a za Jersey senátor Freddie Cohen, ministr pro mezinárodní vztahy.

Ministr Cohen uvedl, že pro Jersey je finanční sektor klíčovou hospodářskou oblastí, která se přímo podílí na 50 % HDP. Má již sjednáno 22 podobných smluv. Finanční instituce Jersey úzce spolupracují s londýnskou City a poskytují jí krátkodobé finanční prostředky v objemu až 200 mld. liber. Daňové záležitosti úzce související se silným finančním sektorem Jersey jsou významným aspektem, kterému představitelé tohoto ostrova věnují mimořádnou pozornost a mají zájem na tom, aby veškeré transakce byly zcela transparentní a v souladu s mezinárodním právem.

Text dohody byl experty z českého ministerstva financí a Jersey projednán rovněž na Velvyslanectví ČR v Londýně, a to letos v lednu. ČR uzavřením této dohody navazuje na velmi pozitivní zkušenosti s mezinárodní výměnou informací a reaguje na výzvy Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) a Evropské unie. Sjednaná dohoda umožní českým správcům daní získávat informace důležité pro účely správy daní
a vyšetřování daňové trestné činnosti.

Stejná mezinárodní smlouva bude v Londýně podepsána s ostrovem Man 18. července 2011. Kromě toho budou dle informací MF ČR ještě letos projednány další dohody o výměně informací v daňových záležitostech mezi ČR a britskými zámořskými územími.  

Smlouva s Jersey pred podpisem

Jersey podpis smlouvy

Jersey min.Cohen a vv.Zantovsky

Jersey min.Cohen a vv. Zantovsky