Velvyslanectví České republiky v Londýně

česky  english 

rozšířené vyhledávání

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Velvyslanec Žantovský navštívil Lancashire

(Archivní článek, platnost skončena 20.01.2014.)

Velvyslanec Žantovský navštívil 12. ledna vzdělávací instituce v Lancashire.

12. ledna navštívil velvyslanec Michael Žantovský severoanglické hrabství Lancashire. V doprovodu Lady Mileny Grenfell-Baines navštívil tamější vzdělávací instituce.

Na Fakultě managementu Lancasterské univerzity se setkal s českými studenty a hovořil s nimi o podmínkách a kvalitě studia ve Velké Británii. Setkal se také s děkanem Univerzity středního Lancashire v Prestonu prof. Malcolmem McVicarem, jeho zástupkyní prof. Angelou Murphy a prof. Rodem Dubrow-Marshallem, s nimiž hovořil o připravovaných reformách vzdělávacího systému ve Velké Británii a České republice. Univerzita je mj. účastnickou institucí Maastrichtského centra pro transatlantická studia, sdružujícího zhruba třicítku vysokých škol z USA, Velké Británie a dalších evropských zemí kromě ČR.

Poté navštívil přední nezávislou školu Krále Edwarda VII. a královny Mary (KEQMS) v Lathamu, která již několik let udržuje spolupráci a výměny studentů s Gymnáziem Boženy Němcové v Hradci Králové. Při příležitosti návštěvy bylo vyhlášeno nové stipendium, které vybraným studentům z pražského gymnázia umožní dlouhodobější pobyt na zdejší škole.

Na závěr návštěvy se velvyslanec zúčastnil jako čestný host večeře pořádané Vyšší střední školou v Blackpoolu a Fylde, kterou připravili studenti Středního odborného učiliště gastronomie v Praze 10, které udržuje se zdejší školou již řadu let spolupráci v podobě několikatýdenních kurzů s praxí v místních hotelích a restauracích.

Během návštěvy poskytl velvyslanec Žantovský rozhlasové interview lancashirské BBC.

Vv Zantovsky a J.Wilde KEQMS 2011

Velvyslanec Žantovský a Julian Wilde, ředitel KEQMS v letech 1993-2002