Velvyslanectví České republiky v Londýně

česky  english 

rozšířené vyhledávání

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Ambasáda se zúčastnila charitativního veletrhu

Ve dnech 15. a 16. května se v prostorách radnice londýnského Kensingtonu a Chelsea uskutečnil 53. ročník tradičního mezinárodního charitativního veletrhu, jehož výtěžek je určen na pomoc strádajícím dětem a rodinám. Ani letos mezi 75 účastníky nechyběla česká ambasáda.

Nabídku ZÚ Londýn účastnit se na této charitativní akci prostřednictvím českého stánku přijalo mnoho společností. Výhradní dovozce automobilů Škoda do Velké Británie, společnost Skoda UK, věnovala různé propagační předměty. Jabloneckou bižuterii zaslala společnost AG Plus. Dovozce špičkového užitného skla z ČR, britský podnik Phoenix Crystal, věnoval k prodeji na stánku sady sklenic na víno. Lasvit představil unikátní stolní křišťálovou lampu Glitters. Široký sortiment klasických dřevěných hraček představily firmy Archa Program, Ceeda Cavity a Kouzelné hračky. Své produkty věnovala i firma Epiag Lofida, tradiční výrobce porcelánu. Návštěvníci české expozice se mohli občerstvit minerální vodou Mattoni a pivem Pilsner Urquell. Zájemci měli rovněž možnost zakoupit moravské víno, prostějovskou vodku Babička příp. karlovarskou Becherovku. ZÚ Londýn při koncepci stánku úzce spolupracoval s agenturou CzechTrade, která událost využila k otestování produktů českého výrobce přírodních produktů firmy A.L.P. Ecology.

Stánek ČR se každoročně těší pozornosti návštěvníků, zejména, je-li v nabídce bižuterie nebo porcelán resp. sklo, o něž již tradičně projevují největší zájem především hosté pocházející ze zemí Blízkého Východu. Stánek navštívila se svým doprovodem i patronka veletrhu princezna Alexandra, které naši nabídku představila paní Žantovská. Princeznu zaujal ústřední  magnet stánku – lampa Glitters. Dalším vzácným hostem našeho stánku byl královský  diplomatický maršálek Charles Gray, který příznivě hodnotil, že ČR je pravidelným účastníkem veletrhu.

charita

charita

charita

charita

charita

charita

charita