Velvyslanectví České republiky v Londýně

česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Výstava Adolfa Loose v londýnském RIBA

(Archivní článek, platnost skončena 08.03.2014.)

24. února 2011 byla v Royal Institute of British Architects slavnostně zahájena rozsáhlá výstava díla Adolfa Loose (1870-1933)

V RIBA mají návštěvníci možnost vidět Loosovy práce vzniklé v Brně, Plzni a Praze, které se staly základem výstavy Muzea hlavního města Prahy. Kromě asi nejznámější Müllerovy vily v Praze navrhoval Loos i další domy a interiéry sAdolf Loosoukromých bytů. K vidění jsou kresby, originální nábytek, modely a sklo.

Součástí výstavy je i dosud nezveřejněná dokumentace ze sbírek RIBA, díky němuž byl během 2. světové války zachráněn Loosův archív, který je nyní v majetku vídeňské Albertiny. Z archívu RIBA pochází i řada fotografií Loosových staveb v Rakousku a Francii.

Výstavu zahájil ředitel RIBA Harry Rich spolu s velvyslanci ČR Michaelem Žantovským a Rakouska Emilem Brixem a ředitelkou Muzea hlavního města Prahy dr. Zuzanou Strnadovou.

Jako hudební doprovod vystoupilo renomované pražské jazzové Trio Martina Kratochvíla (Martin Kratochvíl, Tony Ackermann a Imram Musa Zangi).

Výstava probíhá v době od 24. února do 3. května 2011.

Adolf Loos Season in RIBA

RIBA Loos hlavni schodiste

RIBA Loos pohled do expozice

RIBA Loos spolecne foto zahajeni

Zleva: Dr.Irena Murray, Harry Rich, Michael Žantovský, Zuzana Strnadová, Emil Brix