Velvyslanectví České republiky v Londýně

česky  english 

rozšířené vyhledávání

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Velvyslanectví představilo české výrobky na tradičním charitativním bazaru

(Archivní článek, platnost skončena 14.05.2013.)

Velvyslanectví České republiky v Londýně se i letos zúčastnilo každoročního charitativního bazaru CFAB World Market. Proběhl 11.-12. května na radnici městské části Kensington a Chelsea a jeho patronkou akce byla Její královská výsost Princezna Alexandra.

Letošní český stánek, nad kterým převzala záštitu manželka velvyslance paní Jana Žantovská, představoval výběr tradičních dřevěných hraček od firmy J. Pavel - Wooden Toys a porcelán od firmy s dlouholetou tradicí Haas & Czjzek. Obě společnosti laskavě věnovaly své výrobky pro prezentaci tradičních českých produktů a přispěly k šíření dobrého jména naší země ve Velké Británii. Výtěžek z prodeje byl věnován organizátorovi akce Children and Families Across Borders (CFAB) na podporu rozdělených rodin.

Patronkou bazaru byla Její královská výsost Princezna Alexandra, která si přišla prohlédnout i český stánek.Národní stánky nabízejí ke koupi výrobky charakteristické pro danou zemi. Oblíbenou součástí bazaru je také sekce jídla a nápojů, kde je možné zakoupit rozličné národní speciality.

Unikátní atmosféra bazaru podtrhuje podstatu charitativní činnosti CFAB, která by se bez širší mezinárodní spolupráce neobešla. V průběhu padesátileté historie se z lokální charitativní akce ve čtvrti Kensington a Chelsea stala díky účasti řady diplomatických zastoupení významná společenská událost.

Stánek České republiky s dřevěnými hračkami

Porcelan Haas a Czjzek

O porcelán firmy Haas&Czjzek byl velký zájem

Princezna Alexandra a starosta K&C

Princezna Alexandra, patronka bazaru a starosta Kensington a Chelsea u stánku ČR

J.Zantovska_J.Prikrylova_P.Skachova

Zprava: Jana Žantovská, patronka stánku ČR, s pracovnicemi velvyslanectví P. Škachovou a J. Přikrylovou