Velvyslanectví České republiky v Londýně

česky  english 

rozšířené vyhledávání

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Žádost o prevalidaci dat

O prevalidaci lze požádat před podáním žádosti o cestovní pas. Účelem je ověření, zda je žadatel v evidenci obyvatel ČR.

Žádost o prevalidaci dat

Vzhledem k tomu, že se vyskytují případy, kdy někteří žadatelé o vydání cestovního pasu s biometrickými údaji nejsou uvedeni v informačním systému evidence obyvatel a není tedy možné pokračovat v přijetí a dalším zpracování žádosti o cestovní pas, nabízíme Vám možnost předběžného ověření údajů vedených k Vaší osobě v informačním systému evidence obyvatel (IS EO). Předběžným ověřením údajů vedených v IS EO a jejich shody s doklady, které máte k dispozici, lze eliminovat Vaši případnou zbytečnou cestu na konzulární oddělení Velvyslanectví České republiky v Londýně za účelem podání žádosti o vydání pasu v případě, že data v IS EO a ve Vašich dokladech nebudou shodná.

Máte-li zájem o předběžné ověření údajů, zašlete nám, prosím, písemnou žádost (poštou nebo faxem) o provedení prevalidace dat. Podpis na této žádosti nemusí být úředně ověřen. Žádost doložte kopií datové stránky cestovního pasu České republiky, případně dalších českých dokladů. Za podání žádosti o provedení prevalidace dat se nevybírají žádné správní poplatky.