Velvyslanectví České republiky v Londýně

česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Jak postupovat v případě odcizení cestovních dokladů ve Velké Británii

V případě ztráty nebo odcizení cestovních dokladů ve Velké Británii doporučujeme tuto skutečnost nahlásit neprodleně na nejbližší policejní stanici, kde by Vám měli vystavit protokol o ztrátě (tzv. PROPERTY LOST IN STREETS) či odcizení.

V některých případech Vám mohou vydat policisté pouze tzv. referenční číslo případu. Zkušenost velvyslanectví ukazuje, že postup britské policie není v podobných případech jednotný.

Následně doporučujeme ztrátu osobně nahlásit na Velvyslanectví ČR v Londýně, který Vám vystaví potvrzení o nahlášení ztráty/odcizení. Velvyslanectví následně o ztrátě / odcizení vyrozumí příslušný obecní úřad podle místa trvalého bydliště. V případě, že byste se na náš úřad nemohli dostavit, mělo by být podle našich zkušeností možno nahlásit ztrátu / odcizení na příslušném úřadu v ČR prostřednictvím nejbližších příbuzných.

Po telefonu či emailem nelze ztrátu/odcizení na velvyslanectví nahlásit.

Pro případný návrat do ČR může velvyslanectví vydat postiženým občanům tzv. cestovní průkaz, což je cestovní dokument, který má omezenou časovou platnost a slouží primárně k návratu do ČR.