Velvyslanectví České republiky v Londýně

česky  english 

rozšířené vyhledávání

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Krajanské projekty pro rok 2014 s podporou Ministerstva zahraničních věcí

Ministerstvo zahraničních věcí podporuje v roce 2014 prostřednictvím pracoviště zvláštního zmocněnce pro krajanské záležitosti řadu projektů pro Čechy v zahraničí, počínaje letními jazykovými kurzy, konče mezinárodním krajanským festivalem, který se uskuteční v září.

 

Zmocněnec pro krajanské záležitosti pan Karel Kühnl v této věci zaslal krajanským spolkům dopis, který je k dispozici na stránkách Ministerstva zahraničních věcí.

Níže je uveden výčet podporovaných krajanských projektů na rok 2014:

Letní výtvarně-jazykový tábor pro děti od šesti let – od 26. července do 2. srpna 2014. Letošní ročník se koná ve Sluňákově (Centrum ekologických aktivit u Olomouce).  Více informací je k dispozici na stránkách České školy bez hranic.

Letní tábory-kurzy pro starší děti - 3. až 15. srpna 2014. Jedná se o pilotní projekt pro mládež ve věku od 14 do 17 let se zaměřením na přípravu ke zkouškám z českého jazyka a k přijímací zkoušce na české střední školy. Bližší informace jsou k dispozici na stránkách Ústavu pro jazykovou a odbornou přípravu University Karlovy.

Konference Českých škol bez hranic -  zahájení 4. srpna 2014. Podrobnosti o programu budou uveřejněny rovněž na stránkách České školy bez hranic.

Konference zahraničních Čechů – akce s tématem „Krajané a čeština” se uskuteční od 10. do 12. září 2014. Účastníci se mohou registrovat na info@zahranicnicesi.com.

Mezinárodní krajanský festival - 11. až 14. září 2014. Zájemci o účast se mohou přihlásit prostřednictvím stránek festivalu  www.krajanskyfestival.eu.

Výukový program Výtvarníci v československých legiích - na stránkách České školy bez hranic je k dispozici výukový materiál související s připomenutím významných historických výročí v letech 1914 až 1918 pro žáky a studenty základních a středních škol.