Velvyslanectví České republiky v Manile

česky  english 

rozšířené vyhledávání

O velvyslanectví

Velvyslanectví ČR sídlí na Ayala Avenue jedné z hlavních tepen filipínského "Manhattanu", rušné obchodní čtvrti Makati ve 30. patře mrakodrapu Rufino Pacific Tower. Mrakodrap Rufino stojí na křižovatce ulic V. A. Rufino Street (dříve Herrera Street) a Ayala Avenue.

Nejbližší tramvajová stanice linky MRT 3 je nepříliš blízká stanice Ayala. Mimochodem, jezdí na ní české tramvaje. Nejlepší možností jak se k nám dostat jsou však taxi, která v Manile nejsou drahá. Při nástupu do taxi si prosím zkontrolujte, že řidič zapnul tachometr, na kterém naskočila nástupní taxa 40 pesos.

Sídlo sice máme v Manile, ale pokud se dostanete do potíží jinde, tak české honorární konzuláty sídlí i v Davao a Cebu.Velvyslanectví ČR v Manile dále kromě Filipín pokrývá i tichomořské státy Nauru, Marshallovy ostrovy, Mikronésii a Palau.

Organizační struktura Velvyslanectví ČR v Manile

Jaroslav Olša Jr. - designovaný velvyslanec ČR
Mgr. et Mgr. Jan Vytopil - Chargé d'Affaires - zástupce velvyslance, velvyslanecký rada, politická, obchodně-ekonomická agenda, rozvojové projekty, lidská práva, veteráni a další interní agenda ZÚ
PhDr., Mgr. Jakub Černý - konzul - 3. tajemník - konzulární, kulturní, školská, tisková agenda, politická agenda ve vztazích s tichomořskými státy Nauru, Marshallovy ostrovy, Mikronésie a Palau a další interní agenda ZÚ
Vladimír Spěšný - hospodář - provozně-finanční úsek
Ing. Lenka Brodcová - konzulární referentka - konzulární, vízový a administrativní úsek

asistentka velvyslance
Erynne Bulaon - asistentka obchodně - ekonomického oddělení
Danielle Javier - asistentka konzulárního oddělení