Velvyslanectví České republiky v Mexiku

español  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Český stánek na „Feria de las Culturas Amigas“

(Archivní článek, platnost skončena 15.06.2014.)

Ve dnech  25. května do 9. června 2013 proběhl na hlavní třídě Mexico City Paseo de la Reforma 5. ročník „Festivalu spřátelených kultur“ – Feria de las Culturas Amigas,  kterého se již tradičně zúčastnilo Velvyslanectví ČR v Mexiku.

Tématem letošního ročníku festivalu byl „Svět ve Tvém městě“ a účastnil se ho zatím rekordní počet 82 národních reprezentací a zvláštní reprezentace Evropské unie. Po dobu tří týdnů trvání akce byly v centru města jednotlivé země reprezentovány prostřednictvím výstavních a prodejních stánků a doprovodných kulturních akcí. Slavnostního zahájení akce se kromě guvernéra a členů vlády Federálního distriktu zúčastnila většina velvyslanců zúčastněných zemí a úvodní projev přednesl velvyslanec ČR J. Havlík ve své funkci vice-doyena diplomatického sboru.

Český stánek, který se po celou dobu výstavy těšil mimořádnému zájmu, nabízel mexické veřejnosti kulturní a turistické informace, tradiční českou kuchyni a cukrářské výrobky, prodej typických českých uměleckých výrobků – skla, granátových šperků, bižuterie a sošek Pražského Jezulátka a rovněž možnost zakoupit si Absinth a pivo Bernard a Czechvar (značka, pod kterou se v Mexiku prodává Budějovický Budvar). Festival zaznamenal u mexické veřejnosti již tradičně velký ohlas a počet jeho návštěvníků se rok od roku zvyšuje. Letošní odhad celkového počtu návštěvníků Festivalu (a tedy i českého stánku) činí jeden a půl milionu osob.