Velvyslanectví České republiky v Mexiku

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Připomenutí 71. výročí vypálení obce Lidice

(Archivní článek, platnost skončena 18.06.2014.)

Dne 10.6. 2013 uspořádalo Velvyslanectví ČR v Mexiku ve spolupráci s úřadem primátorky municipality Magdalena Contreras v místním „Foro Cultural“ kulturní večer se vzpomínkou na 71. výročí vypálení obce Lidice.

Večer byl zahájen inaugurací dvou výstav, zapůjčených do Mexika Památníkem Lidice: výstavy „Tragédie Lidic“ a výstavy „Mezinárodní dětská výtvarná výstava Lidice – nejlepší oceněné práce z let 2002-2012“. Výstavy byly instalovány v prostorách Foro Cultural Magdalena Contreas, komplexu, který vznikl rekonstrukcí bývalé textilní továrny a dnes slouží jako hlavní galerijní, vzdělávací a kulturní centrum municipality. Součástí Magdalena Contreras je rovněž městská čtvrt San Jeronimo Lidice, která do svého názvu jméno Lidice přijala ještě jako samostatná obec již dne 30. srpna 1942.

Obě výstavy bude v prostorách Foro Cultural Magdalena Contreas možno shlédnout až do 1. 7. 2013. Kulturní večer dále pokračoval promítáním českého filmu Lidice a slavnostním koktejlem pro pozvané hosty, mezi kterými nechyběli velvyslanec RF, zástupci velvyslanectví DE a SK a vlády Federálního Distriktu.