Velvyslanectví České republiky v Mexiku

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Účast České republiky na festivalu spřátelených kultur 2014

Od 17. května do 1. června se v hlavním městě Mexika konal 6. ročník “Festivalu spřátelených kultur” - Feria de las culturas amigas, kterého se již tradičně zúčastnilo také Velvyslanectví ČR v Mexiku.

V letošním roce se festival poprvé ve své historii konal na centrálním mexickém náměstí Zócalo v prostorách před prezidentským palácem, což mu zajistilo mimořádnou návštěvnost. Festivalu se zúčastnilo 85 národních reprezentací a rovněž Evropská unie jako samostatná entita.

Poprvé v historii festivalu se ZÚ Mexiko podařilo získat dvojnásobný prostor výstavního stánku, kde nabízelo mexické veřejnosti kulturní a turistické informace, informace o možnostech vysokoškolského studia pro mexické studenty v ČR, typickou českou kuchyni a zákusky, prodej českých uměleckých výrobků – skla, granátových šperků, bižuterie a sošek Pražského Jezulátka, grafiky a keramiku českých umělců žijících v Mexiku a rovněž možnost zakoupit si Absinth a pivo Bernard a Czechvar (značka pod kterou se v Mexiku prodává Budějovický Budvar). Festival zaznamenal u mexické veřejnosti i turistů navštěvujících hlavní město mimořádný ohlas a letošní odhad počtu návštěvníků festivalu (a tedy i českého stánku) činí dva miliony osob.