Velvyslanectví České republiky v Mexiku

español  česky 

rozšířené vyhledávání

Konzulární úsek ZÚ Mexiko

Konzulární oddělení se nachází v budově velvyslanectví České republiky, Cuvier 22, Col. Nueva Anzures, Del. Miguel Hidalgo, C.P. 11 590 México, D.F., vstup z ulice Kepler

Telefon: (+52) 55 5531 2544 nebo (+52) 55 5531 2777
Fax: (+52) 55 5531 1837
E-mail: consulate_mexico@mzv.cz (celková velikost příloh do 10MB)

Úřední hodiny pro veřejnost: Pondělí, Středa, Pátek - od 9 do 12 hodin.

Osobní návštěvu je vhodné dohodnout předem telefonickou cestou. Po předchozí dohodě nás můžete navštívit také mimo uvedené dny a hodiny.

Zastupitelský úřad ČR poskytuje 24 hodin denně (i v mimopracovní době, ve dnech volna i o svátcích) stálou pohotovost pro případ, že se občané ČR ocitnou z jakýchkoli důvodů na území středoamerických a 11 karibských států v naší konzulární působnosti v nouzi. Prosíme, využívejte telefonní číslo stálé služby pouze v případech velmi vážné osobní situace jako např.: ztráta nebo odcizení cestovních dokladů (hrozí-li zmeškání letu a je-li nutno okamžitě vystavit náhradní cestovní doklad), nehoda, úraz, ohrožení života, zadržení policií apod.

Telefonní číslo mobilního telefonu stálé služby:
- při volání z pevného telefonu z území Mexika: 044 55 2109 2399
- při volání z mexického mobilního telefonu: 55 2109 2399
- při volání ze zahraničí: +52 1 55 2109 2399 (časový posun vzhledem k SEČ -7 hodin)

Konzulární úsek vykonává pasovou a vízovou agendu, přijímá žádosti o vydání matričních dokladů a dokladů o státním občanství ČR, potvrzení o žití, ověřování překladů, kopií a podpisů, zajišťuje úschovu cenností, poskytuje konzulární ochranu a v odůvodněných případech pomoc v nouzi.

Konzulární úsek rád vyhoví všem žádostem spojeným s výše uvedenými činnostmi, zásadně však neposkytuje rady a doporučení ryze turistického charakteru jako např. informace o levném ubytování, dopravním spojení v Mexiku, turistických zajímavostech země apod., a nezprostředkovává zaměstnání ani pracovní povolení ve státě působnosti pro občany ČR.

Občanům, kteří hodlají v Mexiku cestovat nebo se věnovat rizikovým sportům, včetně vysokohorské pěší turistiky, doporučujeme - ve vlastním zájmu - informovat předem zastupitelský úřad alespoň rámcově o předpokládaných trasách a termínech těchto cest. Stejně tak doporučujeme registraci na stránce DROZD (stránka Ministerstva zahraničních věcí ČR pro registraci cestovatelů).