Velvyslanectví České republiky v Mexiku

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Varování českým ženám a dívkám

ZÚ Mexiko znovu upozorňuje na zvýšené množství případů, kdy občanky České republiky pracují nezákonně v mexických pánských nočních klubech jako tanečnice a vystavují se tak jednak zadržení a vyhoštění ze strany mexických úřadů, jednak osobnímu ohrožení. Pokud se i přes naše varování rozhodnete tuto činnnost vyvíjet, informujte se podrobně a z důvěryhodného zdroje o místních podmínkách.
 

ZÚ Mexiko upozorňuje, že se množí případy, kdy české ženy a dívky - zlákány soukromými inzeráty agentur v českém tisku - přijíždějí do Mexika za prací tanečnice v pánských nočních klubech.

Důrazně doporučujeme informovat se o povaze a podmínkách této činnosti. Upozorňujeme, že cizinci potřebují k výkonu práce v Mexiku pracovní povolení FM3 o které žádá zaměstnavatel mexický Národní migrační institut. Za účelem tancování v nočních pánských klubech se žádné pracovní povolení nevydává. Pokud je cizinec při nezákonné aktivitě přistižen, je zatčen místní policií a vyhoštěn se statutem nežádoucí osoby. Podobných případů bohužel zaznamenává velvyslanectví každoročně několik desítek. Nezanedbatelné není ani nebezpečí osobního ohrožení. Majitelé podobného zařízení často zprostředkovávají i jinou činnost než je tanec, může dojít k ohrožení osobní svobody či fyzickému napadení. Velvyslanectví má jen omezené možnosti jak zasáhnout a musí spolupracovat s místními úřady. Upozorňujeme, že v ČR neexistují pro zprostředkování těchto aktivit žádné solidní agentury, jedná se o soukromé osoby které napojené na další dodávají do zahraničních nočních klubů nové "zboží" za značnou finanční úplatu. Smlouva, kterou se pro zvýšení důvěryhodnosti mohou prokázat nemá žádnou právní hodnotu a nelze se na ni v případě potřeby spolehnout. Pro krizové situace je dobré mít u sebe telefonické spojení na velvyslanectví a podrobně se informovat o místních podmínkách.