Stálá mise České republiky při Úřadovně OSN a dalších mezinárodních organizacích v Ženevě

česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Rada pro lidská práva: Česká republika vystoupila během interaktivního dialogu s Vysokou komisařkou pro lidská práva k její zprávě k lidskoprávní situaci v Bělorusku.

(Archivní článek, platnost skončena 28.07.2013.)

V průběhu 20. řádného zasedání Rady pro lidská práva se uskutečnil interaktivní dialog s Vysokou komisařkou pro lidská práva k její zprávě k lidskoprávní situaci v Bělorusku.

Zpráva je dostupná na: 

http://www.ohchr.org/EN/HRBodies/HRC/RegularSessions/Session20/Pages/ListReports.aspx

Delegace České republiky se kromě připojení ke společnému projevu Evropské unie zúčastnila interaktivního dialogu též s národním příspěvkem. Delegace vyjádřila znepokojení nad pronásledováním a zastrašováním obránců lidských práv a novinářů. Česká republika vyzvala k bezpodmínečnému propuštění a plné rehabilitaci zbývajících politických vězňů, včetně obránce lidských práv Alese Běljackého (Ales Bialiatski) a politického aktivisty Zmicera Daškeviče (Zmitser Dashkevich). Existence trestu smrti a vykonávání poprav je zvláště znepokojující. Česká republika podpořila zřízení mandátu zvláštního zpravodaje, který bude sledovat a zpravovat o stavu lidských práv v Bělorusku.  

Plné znění vystoupení České republiky je v příloze.

přílohy

rlp_20_ID_Belorusko_final.doc 28 KB DOC (Word dokument) 27.7.2012