Stálá mise České republiky při Úřadovně OSN a dalších mezinárodních organizacích v Ženevě

česky  english 

rozšířené vyhledávání

program OSN pro životní prostředí

Program OSN pro životní protředí (United Nations Environment Programme, UNEP) je mezinárodní instituce, která řídí a koordinuje environmentální aktivity v rámci systému Organizace spojených národů (OSN).

UNEP prosazuje mezinárodní spolupráci v otázkách životního prostředí, poskytuje odborné vedení organizacím OSN a prostřednictvím svých vědeckých poradních skupin zapojuje mezinárodní vědeckou komunitu do formulování politik různých ekologických projektů OSN. UNEP pomáhá rozvojovým zemím při provádění politik a postupů šetrných k životnímu prostředí a podporuje participaci soukromého sektoru při nastolování udržitelného rozvoje a využívání světových přírodních zdrojů. UNEP byl založen Konferencí OSN o životním prostředí v červnu 1972 ve Stockholmu a má své ústředí v Nairobi v Keni.

ČR a UNEP posilují kapacity v Bosně a Hercegovině pro snižování rizika katastrof

thumb

Časté záplavy v Bosně a Hercegovině, zejména pak ty v letošním roce, odhalují příležitosti v boji proti přírodním katastrofám, včetně potřeby zpřesňovat data a navyšovat kapacitu odborných vládních agentur pro efektivní hodnocení situací a… více ►