Stálá mise České republiky při Úřadovně OSN a dalších mezinárodních organizacích v Ženevě

česky  english 

rozšířené vyhledávání

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

WIPO: ČR koordinátorem regionální skupiny pro rok 2014

Začátkem roku 2014 převzala Česká republika z rukou polské delegace pozici koordinátora regionální skupiny středoevropských a pobaltských států (Central European and Baltic States, CEBS) ve Světové organizaci duševního vlastnictví (WIPO).

Regionální skupiny ve WIPO formulují pod taktovkou koordinátora společná stanoviska, česká delegace tak v roce 2014 reprezentuje 17 členských států skupiny CEBS nejen ve formálních výborech této mezinárodní organizace, ale především při neformálních a zákulisních jednáních. 2014 je navíc významným rokem pro WIPO jako celek vzhledem k volbě nového generálního ředitele organizace.

ČR se v rámci svého jednoletého mandátu koordinátora bude snažit o prosazování svých a CEBS substantivních zájmů, bude zároveň hledat cesty, jak omezovat postupující politizaci organizace, a bude se i v tomto smyslu snažit nacházet rozumné kompromisy mezi jednotlivými skupinami. Ostatními koordinátory v roce 2014 jsou či budou Japonsko, Čína, Jižní Korea, Bangladéš, Uruguay, Venezuela, Keňa a Bělorusko.