Stálá mise České republiky při OSN, OBSE a ostatních mezinárodních organizacích ve Vídni

česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Vídenští diplomaté navštívili Temelín

(Archivní článek, platnost skončena 22.08.2013.)

Dne 21. srpna 2012 navštívila skupinka zástupců Stálých misí Maďarska, Litvy, Francie, Spojených států amerických, Španělska, Ruské federace a Turecka jadernou elektrárnu Temelín.

Zahraniční partnery doprovázela vedoucí Stálé mise ČR při mezinárodních organizacích sídlících ve Vídni Veronika Kuchyňová Šmigolová, předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Dana Drábová a 1. náměstek ministra zahraničních věcí Jiří Schneider.

Účastníci exkurse si prohlédli reaktor prvního bloku temelínské elektrárny, na němž právě probíhá odstávka a turbínu druhého bloku, který je v provozu. Během návštěvy měli možnost diskutovat plány na dostavbu Temelína stejně jako celou řadu dalších otázek souvisejících s využíváním jaderné energie v České republice.   

Podobný program čeká na Temelíně 22. srpna i představitele Mezinárodní agentury pro atomovou energii (MAAE).

Stálá mise ČR pomáhá pořádat prohlídky Temelína i Dukovan vzhledem k vysokému zájmu a poptávce ze strany zahraničních partnerů pravidelně. Diplomaté působící ve Vídni stejně jako zaměstnanci vídeňských mezinárodních organizací tak mají možnost přesvědčit se o zajištění bezpečnosti jejich provozu na vlastní oči. Jednou z výhod obou našich jaderných elektráren je rovněž dostupná dojezdová vzdálenost od Vídně.

 

Zdroj obrázku: ČEZ, a.s.