Velvyslanectví České republiky v Moskvě

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Hudba a víno obveselují srdce...i v Moskvě

(Archivní článek, platnost skončena 30.03.2013.)

V úterý 22. a ve středu 23. března proběhla v reprezentativních prostorách velvyslanectví dvě neformální setkání organizované českým velvyslancem Petrem Kolářem. První večer přijalo pozvání českého velvyslance na 40 českých i ruských významných hostů, mezi nimiž byli podnikatelé, bankéři, zástupci administrativy a představitelé ruských státních korporací. Středeční večer byl „masovější“ – sešlo se asi 140 zajímavých hostů, jejichž složení bylo ještě rozmanitější. Všechny ale spojovala jedna věc – láska k hudbě a dobrému vínu.

Na české ambasádě totiž vystoupil Pavel Šporcl, vynikající český houslový virtuóz, který spolu se slovenskou romskou kapelou Romano Stilo během obou večerů sklidil bouřlivé ovace sálu. V jejich podání nezněly jen cikánské a folklorní melodie, ale i „evrgríny“ světového jazzu, opery a operety. Excelentní, nespoutané hudební vystoupení bylo následováno zasvěcenou prezentací vín pana Miloše Michlovského. Ten nejenže umí výborná vína vyrobit (několikanásobný držitel ocenění Makro Víno roku), ale dokáže o nich i poutavě mluvit. Degustace vybraných vín z Rakvic byla tedy po koncertě lahodícím uchu koncertem lahodícím jazyku. Vybrané vinné chutě skvěle doplnil ambasádní šéfkuchař Petr citlivě připraveným rautem. Děkujeme všem sponzorům, kteří uskutečnění obou kulturních večerů umožnili: společnostem PPF, Alta a ČSA.

 

Pavel Šporcl vzbudil nadšený zájem ruského publika - je tedy pravděpodobného, že ho nejen v Moskvě, ale i dalších regionech budeme potkávat v budoucnu častěji. Více vizte v článku ČTK: "Houslista Pavel Šporcl by se rád uchytil v Rusku"

Galerie


Šporcl, romové a degustace