Velvyslanectví České republiky v Moskvě

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Slavnostní zakončení Festivalu královského českého piva Krušovice 2013

(Archivní článek, platnost skončena 04.04.2014.)

1. března 2013 se v přijímacím sále Velvyslanectví České republiky v Moskvě konalo slavnostní zakončení Festivalu královského českého piva Krušovice.

Festival českého královského piva se pořádal pro milovníky české kultury, gastronomie a pivovarnictví, pod záštitou Velvyslanectví ČR v RF.

Letošního 9. ročníku Festivalu se zúčastnilo více než 35 ruských měst, přes 500 restauraci a přes 16 000 návštěvníků, kdy během celého měsíce hosté festivalu měli možnost seznámit se s českou kulturou a tradicemi.

Na slavnostní zakončení Festivalu byli pozváni jeho nejaktivnější účastníci, zástupci diplomatického sboru, zástupci firem a novináři.

Chargé ď affaires a.i. Martin Klučar zahájil festival a poděkoval všem zúčastněným za aktivní propagaci českých tradic na území Ruska.

Po slavnostním zahájení se hosté akce těšili možnosti ochutnat tradiční česká jídla, která pro ně připravil tým kuchařů z Českého centra - Českého domu v Moskvě. Vybrané pivní chutě doplnily exportní značky „Krušovice Imperial“ a „Krušovice Černé“.  K poslechu hrála hudební skupina „Glom“ v čele s česky mluvícím a žertujícím sólistou V. Moskvinem. V průběhu večera zástupci královského pivovaru Krušovice uspořádali pro hosty zajímavé soutěže s hlavní cenou  - zájezd pro 2 osoby do Prahy.

Úspěšná dlouholetá historie Festivalu českého královského piva Krušovice v Rusku svědčí o velkém zájmu této země nejen o české pivo, ale o kulturní zvyky a tradice České republiky.

Galerie


Krušovice 2013