Velvyslanectví České republiky v Moskvě

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Jaroslav Dušek v Moskvě

(Archivní článek, platnost skončena 11.03.2013.)

Kdy: 02.03.2013 19:00 - 21:00, Kde: Slovenský institut

Zveme Vás na legendární představení „Čtyři dohody“ podle románu Dona Miguela Ruize, ve kterém vystoupí fenomenální Jaroslav Dušek v doprovodu Alana Vitouše a Pjéra La Šéze.

Jaroslav Duška můžete v Moskvě spatřit při dvou příležitostech:

2. 3. 2013 od 19.00 hod - divadelní přestavení ČTYŘI DOHODY ve Slovenském institutu.

Vstupenky lze možno zakoupit od 13. 2. 2013 v Českém domě nebo v Českém centru (sídlí na Velvyslanectví ČR v RF).

Cena vstupenek: RUB 250,-

 3. 3. 2013 od 17.00 hod. - beseda s Jaroslavem Duškem v sále Českého centra. Vstup volný

ČTYŘI DOHODY

Čtyři dohody jsou divadelní adaptací knihy dona Miguela Ruize z roku 1997. Mexičan Ruiz se v knize snaží předat moudrost Toltéků, starého a dnes už vyhynulého národa *) z latinské Ameriky. Ruiz je povoláním lékař, ale intenzivní zážitek z vlastní dopravní nehody ho přivedl k většímu zájmu o duchovno a myšlení svých předků. K tomuto údělu byl předurčen i geneticky - jeho matka je léčitelka a dědeček byl dokonce šamanem. Kniha Čtyři dohody má - zjednodušeně řečeno - člověka poučit, jak se chovat, aby byl šťastný.

Divadelní představení Čtyři dohody je volnou a velmi kreativní adaptací knihy. Autorem scénáře, režisérem a hlavní hereckým představitelem je Jaroslav Dušek. Na pódiu ho doprovází hudebníci Alan Vitouš a Pjér La Š´éz. Čtyři dohody nejsou běžným divadelním kusem a Jaroslav Dušek v něm vlastně není hercem v roli. Je sám sebou a spíše než nějaké role se chopil úkolu přetlumočit hlavní intence knihy.