Velvyslanectví České republiky v Moskvě

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Pavel Šporcl vystoupil v Moskvě

(Archivní článek, platnost skončena 06.03.2013.)

Světoznámý houslový virtuóz Pavel Šporcl vystoupil 22. 2. jako host koncertu Orchestru lidových nástrojů v sále P. I. Čajkovského. O den později vystoupil ve stejném sále s Alexandrovci.

"Je snem každého muzikanta hrát v této slavné síni a dnešní koncert dopadl skvěle. Lidé řvali bravo a hodně moc tleskali," podělil se se svými pocity hned po koncertu Pavel Šporcl. Orchestr lidových nástrojů je složen z tradičních ruských nástrojů, asi čtyřiceti balalajek, bicích a dechových nástrojů.
"Když začnou hrát, opravdu to má onoho ruského ducha, jak jej známe z ruských písní a filmů. Bylo pro mě velkou radostí a ctí být doprovázen a spolupracovat s tímto tělesem."

V Moskvě nebyl Šporcl poprvé. Před několika měsíci zde nejznámější český houslista úspěšně vystoupil ve slavné síni "Dům hudby" s projektem Gipsy Way, kdy zahrál v doprovodu romské kapely. "Tento koncert byl okamžitě vyprodán a už jsem pozvaný na další vystoupení příští rok. Také český velvyslanec Petr Kolář velice přeje a pomáhá umělcům. A s podporou přišel také Český dům."