Velvyslanectví České republiky v Moskvě

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Překladatelská soutěž k výročí narození Bohumila Hrabala

Literární sekce Institutu umění (LS IU) pořádá ve spolupráci s Českými centry (ČC) u příležitosti stého výročí narození prozaika Bohumila Hrabala (1914–1997) překladatelskou soutěž určenou začínajícím překladatelům do 35 let věku.

Uchazeči přeloží Hrabalovu dosud do příslušného jazyka nepřeloženou povídku nebo ucelený úryvek delší prózy o rozsahu minimálně deseti normostran; text, který bude k dispozici na vyžádání v jednotlivých ČC, vybere příslušná odborná porota tamtéž. Do soutěže nelze přijmout již publikované překlady. V každé účastnické zemi bude oceněn pouze jeden uchazeč; vyhodnocení soutěže provede porota sestavená jednotlivými ČC.

Jednotliví výherci budou odměněni pobytem v Praze, zúčastní se aktivit spojených s výročím B. Hrabala, setkají se s hrabalovskými badateli či Hrabalovými přáteli a znalci jeho díla, zúčastní se pracovního překladatelského workshopu, Noci literatury a mezinárodního veletrhu Svět knihy.

Termín uzávěrky pro zaslání překladů: 28. února 2014
Termín zveřejnění výsledků: do 31. března 2014
Termín pobytu oceněných v Praze: 14.–17. května 2014

Soutěžící odevzdá svůj příspěvek v elektronické podobě nejpozději do 28. února 2014 zasláním na e-mailovou adresu příslušného Českého centra v zahraničí. 

Projektu se účastní tato ČC: Berlín/Mnichov, Brusel, Haag, Kyjev (vč. Běloruska), Londýn, Madrid, Milán, Moskva, Sofie, Tokio, Varšava a Vídeň. E-mailové kontakty naleznete na www.czechcentres.cz/o-nas/sit-cc/.

Projekt podporují: Zastoupení Valonsko-bruselské federace, Rakouské kulturní fórum, Institut Cervantes, Goethe-Institut, Italský kulturní institut, Ruské středisko vědy a kultury, Bulharský kulturní institut, Pražská informační služba a CzechTourism.