Velvyslanectví České republiky v Moskvě

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Návštěva početné podnikatelské mise v čele s ministrem průmyslu a obchodu ČR v Moskvě a ruských regionech

(Archivní článek, platnost skončena 17.10.2013.)

Ministr průmyslu a obchodu ČR Martin Kuba v doprovodu početné podnikatelské mise (více než 40 firem) navštívil ve dnech 23-27. září postupně Moskvu, Kemerov a Čeljabinsk.

V rámci návštěvy Moskvy (23.-24.9.) se ministr M. Kuba společně s velvyslancem P. Kolářem a dalšími českými představiteli setkal s ministrem energetiky RF A.V. Novakem, ministrem průmyslu a obchodu D.V. Manturovem a ministrem regionálního rozvoje O.M. Govorunem.

Při návštěvě Kemerovské (25.9.) a Čeljabinské (26.-27.9.) oblasti byla česká delegace přijata představiteli obou regionů na nejvyšší úrovni. Důležitou součástí programu návštěvy obou oblastí byla podnikatelská fóra organizovaná místními obchodně-průmyslovými komorami, na nichž měli přítomní čeští podnikatelé možnost prezentovat své možnosti a projednat perspektivy spolupráce s potenciálními partnery. Česká delegace se těšila velkému zájmu místních podnikatelů, představitelů hromadných sdělovacích prostředků a široké veřejnosti.

Lze konstatovat, že návštěva ministra M. Kuby a doprovodná podnikatelská mise, na jejíž přípravě se výraznou měrou podílel i ZÚ Moskva, byla pozitivním impulsem pro další rozvoj vzájemných obchodně ekonomických vztahů.

 

Kladení věnců, ČeljabinskP. Kolář a M. Kuba

 

prohlídka průmyslového závodu