Velvyslanectví České republiky v Moskvě

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Pracovní návštěva velyslance V. Remka v Permi

Ve dnech 25. – 28.3. 2014 uskutečnil velvyslanec ČR v RF V. Remek pracovní návštěvu Permi.

Velvyslance doprovázel pracovník EÚ J. Erben. Části programu se rovněž zúčastnila ředitelka ČC v Moskvě K. Bělská a zástupce vojenského úseku T. Zipfel. Na místě se k delegaci v části programu připojili představitel Czechtradu v Moskvě Š. Jílek a prezident Hospodářské komory pro střední Asii p. J. Nestával.

Hlavním cílem pracovní cesty byla podpora českých podnikatelských aktivit v Permském kraji. Další aktivitou pracovního programu byla účast na prezentaci tzv. Panevropského kulturního festivalu Maratón a předání státního vojenského vyznamenání ČR potomkovi legionářského generála.

V průběhu návštěvy byl velvyslanec přijat vedoucími představiteli výkonné i zákonodárné moci Permského kraje i města včetně gubernátora a starosty.

Za perspektivní oblasti spolupráce byly označeny oblasti strojírenství, komunální a bytové hospodářství, zdravotnictví, energetika, chemický, ropný, lesní a dřevařský průmysl, oblast vzdělávání, cestovní ruch aj. Gubernátor mj. vyjádřil také zájem o výstavbu nového pivovaru s českou účastí v Permi.

Součástí jednání byla i setkání s představiteli podnikatelských a hospodářských kruhů a účast na mezinárodní výstavě Metaloobrabotka a Svarka 2014, na níž se zúčastnili ve společné expozici Czechtradu představitelé 7 českých firem.

Velvyslanec navštívil rovněž průmyslový komplex PROTON, který je součástí struktury Roskosmos. Jedná se o jednoho z nejvýznamnějších výrobců kosmické a raketové techniky v Rusku.

přílohy

s GŘ Protonu 74 KB JPG (Obrázek / Fotka) 2.4.2014