Velvyslanectví České republiky v Moskvě

česky  по-русски 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Prezentace Nižegorodské oblasti na ZÚ Moskva

Dne 4. března 2014 proběhla v prostorách ZÚ Moskva Prezentace ekonomického a investičního potenciálu Nižegorodské oblasti za účasti velvyslance ČR V. Remka, gubernátora V.P. Šanceva, představitelů Nižegorodské oblasti a v neposlední řadě též zástupců českých firem, pro něž byla tato prezentace především určena.

Dne 4. března 2014 proběhla v prostorách ZÚ Moskva Prezentace ekonomického a investičního potenciálu Nižegorodské oblasti za účasti velvyslance ČR V. Remka, gubernátora V.P. Šanceva, vedoucích představitelů městské administrace Nižního Novgorodu, zástupců místní vlády a dalších vedoucích představitelů regionu. Kromě toho se akce zúčastnili zástupci federálních ministerstev zahraničních věcí RF, regionálního a hospodářského rozvoje RF a zástupci ZÚ Moskva.

Početnou účast na obou stranách představovali zástupci jednotlivých firem. Z nižegorodské strany se zúčastnilo 11 a z české strany 46 firem včetně zástupců vládních agentur CzechTrade, CzechTourism a Českých center. Celkem se prezentace zúčastnilo cca 80 osob.

V roce 2013 obrat výměny zboží mezi Nižegorodskou oblastí a ČR představoval cca 111 mil. USD (růst oproti roku 2012 o 17,4 %). V obratu vykázala ČR kladné saldo ve výši cca 89 mil. USD. ČR tak zaujala 16. místo v zahraničním obchodu oblasti ze 141 zemí.

V regionu působí 7 společných podniků s účastí českého kapitálu. Jedná se o firmy v oblasti produkce autodílů, chemické produkce, stavebnictví a dalších oblastí. 13 místních firem spolupracuje s českými podnikatelskými subjekty. V oblasti obchodně pracuje aktivně řada českých firem. Nejznámější společností je Škoda Auto, která v oblasti v roce 2012 zahájila výrobu automobilu Yeti a následně Octavia.

Akci ve spolupráci se zástupci oblasti připravil ZÚ Moskva. V průběhu prezentace proběhlo představení zástupců jednotlivých nižegorodských a českých firem. Nižegorodská oblast má zájem o spolupráci s ČR zejména v oblastech automobilového a chemického průmyslu a sféry informačních technologií.

Tato akce znovu ukázala, že se jedná o jednu z efektivních forem ekonomické diplomacie zaměřené na rozvoj meziregionální spolupráce, která má v podmínkách Ruska své nezastupitelné místo. Proto bude ZÚ Moskva v pořádání podobných akcí pokračovat.

Galerie


Prezentace Nizni Novgorod